Yüksek Faizle Mi Yoksa Birikim Yaparak Mı Ev Almak Mantıklı?

Yüksek Faizle Mi Yoksa Birikim Yaparak Mı Ev Almak Mantıklı?

Ev satın almak hayatınızdaki en büyük yatırımlardan biridir. . Bu tamamen finansal bir karar değil; aynı zamanda duygusal bir karardı.  Büyük bir satın alma yaptığınızda gergin olabilirsiniz. Ayrıca bir finansal sorumluluk ve bakım maliyetini almak elbette kişiyi strese sokar emin olun normal tepkiler veriyorsunuz.  Ancak bu stresi yaşamadan faizsiz ev alma şansınız var mı? Ve Yüksek Faizle Ev Almak Mı, Birikim Yaparak Ev Almak Mı Daha Mantıklı? Sorusuna yanıt vermekle başlayalım. Bu şekilde en avantajlı ev sahibi olma seçeneklerine sahip olabilirsiniz.  

Bir ev almanın ana belirleyicisinin ödeme şekli olduğuna inanıyoruz.  Yüksek banka faizleri ile ev almak mı?  Yoksa birikim yaparak mı ev almak avantajlıdır.  

Aslında iki sistemde avantajlı değil! Daha avantajlı olan bir sisteme sahibiz. Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi bu sistemde hem daha hızlı ev sahibi olursunuz hem de faiz ödemeden helal yoldan ev sahibi olabilirsiniz.  

Öncelikle Banka Kredilerinin Avantaj ve Dezavantajlarından bahsedelim;  Bu yüksek faiz ile ev alma yöntemlerinden en çok tercih edilen sistemdir.  
    
Bir banka kredisi aldığınızda, banka parayı nasıl harcadığınızı belirleyen bir dizi kural sağlamaz. Girişim kapitalistleri ve melek yatırımcılar parayla yapabileceklerinizi kısıtlasa da, banka kredileri size parayı uygun gördüğünüz yerde harcama esnekliği sağlayabilir. Yeni ekipman satın almak, yeni bir pazara girmek, ev satın almak veya yeni bir pazarlama planı uygulamak için sermayeye ihtiyacınız olsun, parayı banka kredisinden kullanabilirsiniz.

Bu oldukça avantajlıdır. Ancak  Risk sermayesi kapitalistleri ve melek yatırımcılar genellikle henüz kârlı olmayan şirketlere yatırım yapmak için risk alırken, bankalar böyle bir risk almazlar. Krediye uygun olabilmeniz için şirketinizin sürekli olarak kârlı olması yâda sizin kredi notunuz dâhil birçok konuda kefil ve güvence göstermeniz gerekir.  Bir kere bile kredi kartınız gecikmiş olsa banka kredi kullanamayabilirsiniz.  Evraklar hazırlamalı ve banka kredisi için vakit harcamalısınız.  Yüksek Faizle Ev Almak görüldüğü gibi birçok dezavantajı birlikte getirmektedir.  

Aynı şekilde Birikim Yaparak ev sahibi olmak isterseniz diyelim ki; Her ay 1000 Türk Lirası bir tasarruf sağladınız ve 200 bin Türk lirasına satılan bir evi satın almak için kaç ay beklemeniz gerekir?  Üstelik emlak endeksi sürekli değişiyor ve paranın değerini korumanız zor. Ekstra çıkacak harcamalar için bu tasarrufu görmezden gelmenizde zordur.  

Peki, şimdi üçüncü seçenek nedir ve avantajları nelerdir? Yüksek Faizle Ev Almak Mı, Birikim Yaparak Ev Almak Mı Daha Mantıklı? Sorunuza Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi avantajını sunuyoruz.  Birlikten Kuvvet Doğar sloganı ile her ay yapacağınız taksit tutarına uygun olarak sizi bir sisteme dâhil eder.  Ve sonrasında Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi noter huzurundaki çekiliş ile evinizi taksitler bitmeden yerleşmenize olanak sağlar. Buda kira giderinden kurtularak taksit tutarını yükselterek faizsiz ev sahibi olmanıza olanak sağlar.  

Size sunacağımız en avantajlı sistem birikim yolu ile faizsiz tasarruf şirketlerini avantajlarını dikkate almanızdır.