Tasarrufla Ev Nasıl Alınır?

Tasarrufla Ev Nasıl Alınır?

Kendi evinin sahibi olmak, kiracılıktan kurtulmak isteyen birçok kişi, tasarrufla ev alma yöntemini merak etmektedir. Bunun sebebi insanların sadece kredi çekerek ve yüklü faizler ödeyerek ev alınabileceğini düşünmeleridir.

Banka kredisi yanında kişilerin aynı zamanda belli bir peşinat vermesi de ev satın alma konusundaki en önemli kriterdir. Ancak tasarruf yaparak da kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

Tasarruf Yaparak Ev Almak için Neler Gerekir?

Kendi evine sahip olup, kira ödemekten kurtulmak isteyen birçok kişi, tasarrufla ev satın alma sistemini kullanarak, banka kredisi çekmeden de kendi evinin sahibi olabilir.

Faizsiz toplumsal dayanışma platformlarında, farklı ödeme sistemleriyle tasarruflarınızı, hayalinizdeki eve dönüştürebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, imece usulüne benzer sisteme katılmak ve ödemeleri size uygun olan ödeme seçeneğinden bir tanesini tercih etmektir.

Banka Kredisi Çekmeden Ev Alınabilir mi?

Ev hayalini gerçekleştirerek, kiracılıktan kurtulmak isteyen kişiler, banka kredisi çekerek, yüklü faiz borçlarının altına girer. Bu aşamada; kredi notunun araştırılması, ön araştırılmaların yapılması, kredi onayının çıkması gibi uzun bir süreç geçmesi gerekir.

Ev satın alma kredisiz, yüksek kredi faizlerine bulaşmadan, peşinat verme derdi olmadan, faizsiz toplumsal dayanışma firmalarının ödeme seçeneklerinden bir tanesi seçerek, banka kredisine hiç bulaşmadan ev alabilirsiniz.

Ara Ödeme ya da Peşinat Ne Kadar?

Banka kredisi çekmeden ve yüksek faiz yükü altına girmeden, kira öder gibi taksit şeklinde ev satın alabilirsiniz. Hayalinizdeki evi satın almak için kurulan taksitle ödeme fırsatından yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.

  • Peşinat ödemesi yok,
  • Ara ödeme yok,
  • Tefe ya da tüfeden etkilenmek yok,
  • Taksit artışı yok,

Üç farklı ödeme sisteminden birini seçerek, taksit miktarlarını ve ödeme gününü, sadece kendinizin belirleyebileceği sistem sayesinde, istediğiniz eve çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Hangi Ödeme Sistemi Daha Uygun?

Kendi evini alarak kiracılıktan kurtulmak isteyen kişiler ya belli bir birikime sahip olmalı ya da banka kredisi çekerek, yüksek faizlerle ev satın almalıdır. Ancak bu sistem, düşük gelirli kişilere çok da uygun değildir.

  • Kura sistemiyle ev sahibi olabilir
  • Kurasız sistemi tercih edebilir ya da
  • Esnek ödeme sisteminden yararlanabilirsiniz.

Faizsiz toplumsal dayanışma sistemi sayesinde 3 farklı ödeme şekliyle evinize kavuşabilirsiniz. Ödeme şekli sadece sizin bütçenize göre ve sadece sizin belirlediğiniz taksit tutarlarıyla gerçekleştirilir.

Faizsiz Ev Nasıl Satın Alınır?

İktisatEvim ile faizsiz ev satın alma yapabilir ve tasarruf ederek, hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Kura sisteminde; 24’lü, 36’lı ve 240’lı gruplara katılabilir, noter ve grup katılımcılarının önünde yapılacak çekilişle, evinizin teslim sırasını öğrenebilirsiniz.

Gerektiğinde taksitlerinizi artırabilir, miktarını azaltabilir ya da ödeme güçlüğü çekildiği zaman, taksit ödemelerinizi dondurabilirsiniz. İktisatEvim ile katılacağınız kurasız sistem ve esnek ödemeli sistemde de taksit tutarlarını kendiniz belirleyerek, sistemin sunduğu şartları değiştirme olanağını kullanabilirsiniz.