Sahibinden Satılık Araba Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sahibinden Satılık Araba Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sahibinden satılık araba alırken dikkat edilecekler arasında ilk önce fiyat araştırılması yapılması tavsiye edilmektedir. Ancak bunların yanı sıra araba alırken, özellikle ikinci el modellerde, kilometre ayarına, motor gücüne aynı zamanda servis kaydına bakılması önemli olacaktır. İnternet üzerinden araç alırken, araç sahibinin de güvenirliğine dikkat edilmelidir.

İkinci El Araç Alırken Bunlara Dikkat Edin!

İkinci el araç alırken, özellikle aracın sıfır fiyatına ve piyasadaki ikinci el modellerin fiyatına bakmanız size fikir verecektir. Aynı zamanda aracın ruhsat ve şasi numarasını mutlaka karşılaştırılmalı, araç sahibinin güvenilir olduğuna dikkat etmelisiniz. Aracı gündün vakti görmeniz aynı zamanda erkenden giderek bütün incelemeleri yapmanız gerekecektir.

Özellikle aracı almadan önce bir servise götürerek bütün incelemelerin yapılması da faydalı olacağı gibi araç sahibine sorular sorarak, araç hakkında bilgi edinmeye dikkat etmelisiniz. Genellikle herkes kendi aracını övecektir ancak kusurları üzerine konuşmaya dikkat etmeniz fayda sağlayacaktır. Sahibinden satılık araba modelinin serisi, modelin avantajları ve dezavantajlarını da kullanıcılarından öğrenebilirsiniz.

İnternetten İkinci El Araba Alınır Mı?

Son zamanlarda internetin hayatımıza bu denli hızlı girmesiyle birçok alışverişimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternet üzerinden araba alırken sadece modelin fotoğraflarına değil, özellikle gittikten sonra incelememizi göz önünde bulundurmalıyız. Sahibinden satılık araba alma işlemi için internet pek de güvenilir olmayabilir.

Uygun fiyatlı bir arabanın neden bu kadar uygun olduğunu da sorgulayarak, piyasa fiyatına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda aracınızı güvenli bir şekilde taksitle alabileceğiniz finansal destek sağlayan kurumlardan da yararlanarak kısa zamanda taksitle araç sahibi olma şansı elde edebilirsiniz. İkinci el ve sıfır araçlarda uygun fiyat, faizsiz seçeneklerden yararlanarak taşıt kredisi almadan da araç sahibi olabilirsiniz.

Taşıt Kredisiz Araç Sahibi Olun!

Araç sahibi olmak için ikinci el araçlara bakarken aynı zamanda taşıt kredisi hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Ancak son dönemde artan faizlerle birlikte taşıt kredisi de sizin için yük olabilir. Esnek ödeme planlarıyla taşı kredisi almadan, sahibinden araç satın alma işlemleri için taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Elinizdeki birikimleri peşinat ödemeden, faiz ve ek masraflarla uğraşmadan değerlendirerek, son dönemin en gerekli olan ihtiyaçlarından biri olan araç alma işlemi için kullanmayabilirsiniz. Taşıt kredisiz, peşinatsız ve ek masrafsız araç almak için anında satın alma işlemi yapabilirsiniz.

İktisatEvim Taksitle Araba Alma Modeli

Taksitle araba alma modelinde İktisatEvim, dar ve orta gelirli ailelerin kısa zamanda araçlarına kavuşması için son model araçları sunmaktadır. Aylık gelirinize göre araç taksitlerini öder ve anında hayalini kurduğunuz arabanınız alarak ayrılabilirsiniz. Taksitle araç almak için başvuru seçeneklerini değerlendirerek aylık gelirinize göre ödeme planı oluşturarak, siz de araç sahibi olma imkanından yararlanabilirsiniz.