Küçük Yarışçı Honda CBR 250 R

Küçük Yarışçı Honda CBR 250 R

Yarış kategorisinde ön plana çıkan Honda CBR 250, şık tasarımıyla oldukça göz dolduran motosikletlerden biri. Üstten depolu olma özelliğine sahip olan motosikletin selesi, kısa boylular da düşünülerek tasarlandığı için her sürücüye sürüş konforu yaşatacak özelliktedir. Performans açısından oldukça yüksek bir deneyim sunan Honda CBR 250 R, hem şehir içinde hem de şehir dışında kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Honda CBR 250 R Teknik Özellikleri

Birinci sınıf motosikletlerden biri olan Honda CBR 250 R, yarış kategorisinin sportif tasarımının ürünüdür. 27 beygir motor gücüne sahip olan motosikletin motoru bu yönüyle göz doldurmaktadır. Aynı zamanda 250 cc silindir özelliğine sahip motorun azami tork özelliği 23.3 nm’dir. 161 kg ağırlığına sahip Honda CBR 250 R, kullanım kalitesi ile fark yaratacak bir tasarıma sahiptir.

Yakıt besleme sistemi enjeksiyonlu olan Honda CBR 250 R modelinin vites sistemi 6 vitese sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Çevreci motoru Euro3 normlarına uygun olan motorun bu özelliği sayesinde sakin ve gürültüden uzak bir sürüş keyfi yaşayacaksınız. Tek silindirli 4 subaplı özelliklere sahip olan Honda CBR 250, 8500 d/d özelliğinin yanı sıra manuel vites ile desteklenmiştir. Motorun zincirli güç aktarımı, ses yapmayan oringli zincir ile aktarılmaktadır. Vites özelliğinin 6 olması ile de Honda CBR 250 R, yüksek hıza kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Boyutu bakımından güvenli ölçülere sahip olan Honda CBR 250 R, 203 cm uzunluğu ile park sorunu yaşanmasının önüne geçer. 72 cm genişliği ile araçların arasından kolaylıkla geçmekte olan motosiklet aynı zamanda heybetli görünüşü ile oldukça dikkat çekmektedir. Sürüş problemi yaşatmayan motosikletin yüksekliği 112 cm’ye ulaşmaktadır. Yakıt deposu 13 litreye kadar alabilen Dört zamanlı ve dört subaplı tasarım özelliğine sahip bu model sıvı soğutmalıdır. Motoru üstten eksantriklidir, çekiş ve performans bakımından üst seviyelerdedir.

Honda CBR Diğer Özellikleri

  • Motorda yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmesi için tutamak sistemi yer almaktadır.

  • Mesafe ölçer sistemi göstergede mevcuttur.

  • Gidon bölümünde bulunan gösterge sistemi aynı zamana saat olarak tasarlanmıştır.

  • Yakıtın ne kadar kaldığını gösteren yakıt göstergesi mevcuttur.

  • Motoru kullanırken devir ve hararet göstergesini de takip edebilirsiniz.

  • Acil bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda arızanın olduğu kısım sinyal verir.

  • Güvenlik konusu, gidon kilidi sistemi ile üst düzeye ulaşmıştır. Güvenli bir sürüş için gidon kilit sistemi tercih edilmektedir.

  • Hız göstergesi diğer modellerde olduğu gibi bu motosiklette de yer almaktadır.

  • Vites sinyali motosiklet vitesi boşta olduğu zaman yanar. Böylelikle motosikletin viteste olup olmadığı kolayca anlaşılır.

CBR 250 R Fren Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi

Honda CBR 250 R, profesyonel tasarım özelliklerinin yanı sıra pistonlu olarak tasarlanmıştır. Motorda yer alan tek pistonlu ve çift pistonlu kaliper fren sistemi oldukça kalitelidir. Fren balataları ise asla ses yapmayacak şekilde tasarlanmıştır. Arka ve ön fren sistemi disk sistemine bağlı olan motorun kaliteli ve güçlü fren sistemi sayesinde duruş mesafesi ABS ve kombine (CBS) fren sistemi olmamasına rağmen en düşük seviyedir.

Honda CBR 250 R Süspansiyon Sistemi

Konforlu kullanım özelliklerine sahip olacak şekilde tasarlanan Honda CBR 250 R, teleskopik süspansiyon sistemiyle üretilmesi sayesinde konforlu bir kullanım sunar. 13 cm esneme aralığına sahip olan süspansiyonlar esneme özelliği ile üst düzey bir kalite sunar. Süspansiyon sisteminde kullanılan teknoloji sayesinde uzun yollarda sürücüyü yormayan keyifli bir sürüş konforu sağlar.