Kredi Faizi Ödemeden Ev Almak Mümkün mü?

Kredi Faizi Ödemeden Ev Almak Mümkün mü?

Bankadan kredi çekerek ev almak isteyen birçok kişi, kredi faizi ödemeden ev almak mümkün mü sorusunu sorabilir. Evet, bankadan kredi çekmeden ve yüklü kredi faizi ödemeden, hayalinizdeki evi alma olanağı bulunur.

Kira ödemekten bıkan ve kendi evinin sahibi olmak isteyen kişiler, bankaların yüksek faiz oranlarıyla verdiği konut kredisi almadan da ev sahibi olmaları, faizsiz tasarruf sistemlerini sunan firmalarla mümkündür.

Kredi Faizi Olmadan Ev Nasıl Alınır?

Kredi faizi ödemeden ev almak için, farklı sistemlerin bulunduğu, faizsiz tasarruf sistemlerinden yararlanılır. Kira öder gibi kendi evinizin taksitlerini öderken, banka kredisi çekmenize ve yüklü kredi faizi ödemenize gerek duymadan, ev sahibi olabilirsiniz.

Sistemde;

  • Kura çekilişli
  • Kurasız
  • Esnek ödemeli yöntem bulunur.

Yapmanız gereken tek şey, 18 yaşını doldurmak ve size uygun olan yöntemden bir tanesi seçerek, sisteme üye olmaktır.

Kura Çekilişiyle Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kredi faizi ödemeden ev satın almak için, imece usulüyle hizmet veren, faizsiz tasarruf sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Sistem içinde ev alma yöntemlerinden bir tanesi kura çekilişiyle ev sahibi olmaktır.

Sistem içinde 24 kişilik, 36 kişilik ya da 240 kişilik gibi gruplardan size uyan bir tanesine katılabilirsiniz. Noter ve grup katılımcılarının huzurunda yapılan sıra çekilişi sonrasında, her üye, sırası geldiğinde, istediği eve sahip olur.

Taksit seçenekleri ve vadeler, sadece sizin belirleyeceğiniz şekilde gerçekleşir. Eğer teslimat tarihi noter huzurunda belirlenmemişse, son teslim tarihinden önce davranarak, ödeme planında değişiklik yapma hakkı da bulunur.

Kurasız Ev Sahibi Olmak için Ne Yapılır?

Kredisiz ev almak için, faizsiz tasarruf sistemine üye olan kişiler, kura çekilişine gerek kalmadan, isterseniz peşinat vererek isterseniz hiç peşinatsız, ara ödeme zorunluluğu olmadan, ev sahibi olabilirsiniz.

Ödeme planı tamamen size ait olan sistemde, almayı düşündüğünüz evin maliyeti, ne kadar taksit ödeyebileceğiniz gibi birçok kriter, sadece sizin kontrolünüzdedir. Taksitlerin ödenemediği durumlarda, taksit ödemeyi dondurma özelliğinden de yararlanılabilir.

Faizsiz Tasarruf Sistemiyle Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Bankadan kredi çekmek yerine, faizsiz tasarruf sistemi sunan şirketlerden ev almanın birçok avantajı bulunur.

  • Kredi çekmek için kredi notunun önemli olduğu konut kredileri gibi, zorunluluk yoktur.
  • Peşinat ödemenize, ara ödeme yapmanıza gerek olmaz.
  • Ek masraflara gerek duyulmaz.
  • Taksit miktarları tefe ve tüfeye göre artış göstermez ve sabittir.
  • Tüm ödemeler, sizin belirleyeceğiniz taksit miktarlarıyla gerçekleşir.

Sisteme katıldıktan sonra isterseniz peşinat verebilir ya da ara ödeme yaparak, taksit miktarını düşürebilirsiniz. Sistemden ayrılmak isteyenler ise, bir defaya mahsus alınan katılım ücreti dışındaki tüm taksit tutarlarını geri alabilir.

Faizsiz ve Kredisiz Ev Nereden Alınır?

Kredisiz ve faizsiz ev almak için, İktisatevim avantajlı sisteminden yararlanabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş her bir birey, istediği zaman İktisatevim tarafından sunulan 3 farklı sistemden birine üye olarak, hayalindeki evi satın alabilir.

Tercih edilen sistem modelindeki şartları, kendinize uygun olarak değiştirebilir, ödemelerinizi dondurma avantajından yararlanırken, vadeyi kısaltmak için taksitleri artırabilir ya da ödeme zorluğu çekildiğinde taksit miktarını azaltabilirsiniz.