Konut Sigortasına Corona Virüs Desteği

Konut Sigortasına Corona Virüs Desteği

Corona virüs salgınında sigorta şirketleri vatandaşları yalnız bırakmadı. İndirim uygulamalarını açıklayan sigorta şirketleri taksit sayılarını da uzattı. Salgın döneminde primini ödeyemeyen vatandaşların poliçeleri iptal edilmeyecek.

Konut Sigortalarında İndirim

Corona virüs için konut sigortası yapan firmalar salgın sürecinde uygulayacakları destek paketlerini açıkladı. Konut sigortaları başta olmak üzere sigorta şirketleri; kasko, trafik, işyeri ve sağlık sigorta primlerinde indirim uygulayacak. Taksit sayılarını da uzatan firmalar primlerini ödeyemeyen vatandaşların poliçelerini iptal etmeyecek. Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında Anadolu Sigorta, sağlıkta 20 bin liraya kadar belge talep edilmeden ödeme yapıyor. Allianz Sigorta sağlık harcamaları için limiti 5.000 TL’ye çıkardı. HDI sigorta sağlık personellerine %15 indirim uyguluyor.

Anadolu Sigorta %20’ye İndirim Uyguluyor

Corona virüs için konut sigortası yapan firmalar; Anadolu sigorta, Axa sigorta, Allianz Sigorta, güneş sigorta, HDI sigorta, Neova sigorta, Quick sigorta şirketleri. Tüm şirketler indirim kampanyalarını arka arkaya açıkladı. Anadolu sigorta, internet üzerinden ve cep telefonu ile alınan poliçelerde %20 indirim uygulayacak. Poliçe taksitlerinde bir ay erteleme uygulanıyor ve 10 taksite bölünüyor. Poliçe vadesi bitmek üzere olan sigortalıların hakları 4 aya kadar uzatılacak.

Taksit Sayısı 10’a Yükseldi

Konut sigortası yapan firmalar salgın kapsamında destek olmak için indirim yaptıklarını açıkladı. Axa sigorta; sağlık, konut, işyeri sigortalarında taksit sayısını 10’a çıkardı. Konut sigortalarında taksit sayısının 10’a çıkarılmasıyla birlikte ‘evde kal’ indirimi başlattı. Axa sigorta sağlık çalışanlarının konut poliçelerinde %15 indirim uyguluyor. Aynı zamanda konut ve kaskoda 1 ay bedava kampanyası başlatıldı.

Güneş Sigorta 2 Ay Bizden Kampanyası Başlattı

Hangi firma korona yüzünden değişiklik yaptı; korona virüs salgını sürecinde kampanya başlatan sigorta firmalarından biri de Güneş sigorta oldu. Güneş sigorta tüm kasko işlemlerinde 2 ay bizden kampanyası başlattı. Kasko sigortalarına araç içi temizlik ve ozon temizliği için %50 indirim yapılıyor. Kasko poliçelerinde 12 aylık prim bedeli ile 14 ay kasko güvencesi sağlanacak.

Sağlık Personeline Özel İndirim

Corona virüs salgınında emek veren sağlık personelleri için destek paketi açıklayan sigorta şirketlerinin indirimleri arka arkaya geldi. Öncelikle Corona virüsü sağlık sigortasına dahil eden firmalar sağlık çalışanları için özel indirimlerini açıkladı. Axa sigorta sağlık çalışanlarının poliçelerinde %15 indirim uyguluyor. AlliaNz sigorta hizmeti kapsamında sigortalılar doktor ve hemşirelerle görüntülü görüşebiliyor. Güneş sigorta da sağlık çalışanlarına %15 ek indirim uygulayan firmalar arasında.

HDI sigorta da indirim paketlerini açıklarken sağlık çalışanlarını unutmadı. Sağlık personeline kaskoda %15 indirim uygulanıyor. Aynı zamanda kasko ürünlerinde 11 ay taksit sunuluyor. Quick sigorta sağlık çalışanlarına %25 indirim uygulayacağını açıkladı. Aynı zamanda sigorta şirketleri sağlık sigortası kapsamında olanların doktorlar ve hemşirelerle yazılı ya da sözlü olarak iletişime geçmesine imkan tanıyor.