Konut Kredisi Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Konut Kredisi Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hayalini kurduğunuz ev sahibi olma fikri son zamanlarda biraz uzak bir hayal olabilir. Ancak kamu bankalarının sağladığı konut kredisi avantajları da sizin uzun vadede bir borç ödeme seçeneğiyle ev sahibi olmanızı sağlayacaktır. Konut kredisi alırken dikkat edilecekler arasında muhakkak faiz oranlarına ve tabi dosya masraflarına bakmanız uzun vadede ne kadar bedel ödeyeceğiniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Konut Kredisi Koşulları Nelerdir?

Konut kredisi almak için öncellikle kredi notunuzun yeterli olması gerekecektir. Kredi notunun belirlenmesi için kamu bankaları öncellikle geçmiş borçlarınızı ve varsa kredi kartınızdaki borçları hangi sıklıkla ödeyeceğinizi kontrol etmektedir. Bu alanda ilk olarak bakılacaklardan biri kredi notunuzdaki, konut kredisi için aynı zamanda inşaat başlamış yapılara, sıfır evlere ve ikinci el evlere göre ödeme koşulları belirlenecektir. Buna göre faiz oranlarına da bakılarak, iskan olmayan evlerde kredi miktarı olarak ev kredisi için gerekli olan mevzuatı sizinle paylaşacaktır. Ancak oturma izni olan evlerde ve ruhsatı evlerde kredi kullanımı şartı bulunur.

Konut Kredisi Neye Göre Verilmez?

Konut kredisinin verilmeme nedenleri büyük bir ihtimalle kişinin kredi notu olacaktır. Aynı zamanda almak istediği ev ile ödeme planının uyuşması da nedenlerden biri olabilir. Konut kredisi almak isteyen kişiler genel olarak faizler, ek masraflar ve dosya masraflarıyla düşük bir miktarın eline geçmesinden yakınmaktadır. Konut kredisi peşinatsız seçenekleri kabul etmemekle birlikte, peşinat olduğu takdirde kredi almanızı sağlayacaktır. Bu da peşinat bedeli kadar kredi almanıza neden olacak seçenekler arasında bulunur. Bunun için taksitli ve finans destek alanında yardımcı olan kurumlar aracılığıyla evinizi aylık ödeme planını kendi gelirinize göre seçebileceğiniz şekilde alabileceğiniz fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Peşinatsız Ve Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Konut kredisi almadan sadece taksitle ödeme seçeneklerinden yararlanabileceğiniz ev alma kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyalar özellikle taksitle konut kredisi seçenekleri gibi sunulmakta, en önemlisi de kira öder gibi ev sahibi olmanız sağlanmaktadır. Bunun için yapanız gereken konut kredisiz, peşinatsız ve taksitle ev alma imkanları sunan finansal destek kurumlarına başvuru yapmak olacaktır.

Size kolay ödeme seçenekleri sunulacak, faizler, ek masraflar ve gecikme faizleri gibi seçenekler sunulmadan, rahat bir ödeme planıyla ev sahibi olmanıza imkan verilecektir. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz için taksitli imkanlardan Türkiye’nin birçok yerinde yararlanabilirsiniz.

İktisatEvim’de Peşinatsız Ev Seçenekleri

Peşinatsız ev seçenekleri sayesinde, konut kredisi çekmeden sadece taksitle kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Esnek ödeme ve alım satım modeli sayesinde herkesin geleceğe yatırım yapabileceği alanlar sunulmaktadır. Bu alanlar üzerinden özellikle ek masraflar olmadan, faizlerle ve peşinatlarla boğuşmadan orta ve dar gelirli ailelerin de ev sahibi olabilmesi sağlanmakta, toplumsal dayanışma kapsamında herkesin hayallerine yönelik yeni kampanyalar başlatılmaktadır.