Kocaeli’de Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kocaeli’de Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kocaeli’den ev almak isteyenler; aydan aya kira öder gibi taksit ödemesi yaparak İktisatEvim ile ev sahibi olabilmektedirler. Toplumun her bireyini kucaklayan ve toplumsal dayanışma temeline dayanan İktisatEvim ile günümüz şartlarında zorlanmadan Kocaeli’den ev alınabilmektedir. Üstelik üyelerimiz ev alma şartlarını kendileri belirlemektedirler.

Kocaeli’de Nasıl Ev Alabilirim?

Kocaeli’de ev yatırımı yapmak veya oturmak için ev almak isteyenlere en uygun ve düşük giderlerle ev alma seçeneğini İktisatEvim sunmaktadır. İktisatEvim ile ev sahibi olmak isteyenlerin tek yapması gereken; Kocaeli’de sahip olmak istediği evi bulmak ve sonrasında kırmızı koltuğumuza oturarak uygun bir sisteme dahil olmaktır. Katıldıkları sisteme göre kendi oluşturdukları ödeme planı dahilinde taksit ödemelerini yaptıktan sonra ise; istedikleri eve sahip olabilmektedirler.

İktisatEvim Nasıl Ev Sahibi Yapıyor?

İktisatEvim’in çalışma prensibi, ’’Birlikten kuvvet doğar.’’ sözüne dayanmaktadır. Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi kurulmuştur ve bu sisteme dahil olanlar; bütçelerine uygun şartlarda ev ihtiyaçlarına sahip olabilmektedirler. Sistemi daha detaylı açıklamak gerekir ise; imece usulüne benzemektedir ve sisteme dahil olan bütün bireyler, hem kendilerinin hem de sistemdeki diğer bireylerin ev sahibi olmasına katkı sağlamaktadırlar. Geleneksel altın günüyle de oldukça benzeşen bir sistemdir.

İktisatEvim’in İktisat Sistemleri Nelerdir?

İktisatEvim olarak her bütçeden bireyin ev sahibi olabilmesi adına 3 farklı iktisat sistemi sunmaktayız. Bu sistemler ise şöyledir:

  • Sıra Tespitli İktisat: Sisteme dahil olmak isteyen bireylerin noter huzurunda sıraları belirlenmektedir. Üyelerimiz satın almak istedikleri evi belirledikten sonra peşinat ödemek veya ödememek konusunda özgürdürler. Tespit edilen sıralamaya göre her ay sisteme katılan üyemize istediği ev teslim edilmektedir. Evlerini teslim aldıktan sonra üyelerimizin taksit ödemelerinde çok az bir artış yapılmaktadır. Bu da sıralama olarak son sıralara kalmış olan üyelerimizin de daha erken tarihlerde ev sahibi olabilmesi ve bütün üyelerimizin kalan borçlarını daha erken bitirebilmeleri için yapılmaktadır.
  • Vade Ortası İktisat: Ödeme planlarını bütünü ile üyelerimizin hazırladığı bir iktisat sistemidir. Üyelerimizin belirlediği taksit sayısı kadar ödeme yapılmaktadır. Üstelik taksitler bitene kadar evlerini teslim almayı beklemelerine gerek olmamaktadır. Belirlenen taksit sayısının yarısını 1 ay geçtikten sonra, İktisatEvim olarak üyelerimize evlerini teslim etmekteyiz. Ayrıca bu süreç içerisinde, taksit ödemelerinde zorlanan üyelerimiz; ödemelerine ara verebilmektedirler.
  • Esnek Ödemeli İktisat: Ara ödeme veya peşinat zorunluluğu olmadan ve her ay sabit bir taksit ödemesi yapmadan ev sahibi olmak isteyen üyelerimiz için uygun bir sistemdir. Esnaf, çiftçi veya herhangi bir meslek grubuna sahip aileler bu sisteme dahil olabilmektedirler. Bir sonraki ay yapacakları taksit ödemeleri için gerekli bütçeyi ayırıp ayıramayacaklarını düşünmeden, esnek ve stressiz bir şekilde ödemelerini yapabilmektedirler. Bu süreçte üyelerimizin evlerini daha erken teslim almak istemeleri durumunda; taksit miktarlarında artış yapmaları, ara ödeme veya peşinat ödemesi yapmaları gerekmektedir.