Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Bir aile kurmaya karar verdiğinizde veya evlendiğinizde, bir ev satın almak ilk düşüneceğiniz şey olsa gerek değil mi? Elbette günümüz koşullarında keş para ile ev sahibi olmak zor.  Ekonomik koşullar maalesef para biriktirmeye çok fazla olanak vermiyor.  Bu durumda çaremiz banka kredileri gibi görünse de aslında tek seçeneğiniz bu değil! Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan tasarruf şirketleri mevcut.  

Nesiller boyunca, bir ev satın almak her birimizin rüyasının temel taşı olarak görüldü. Ancak, son yıllarda insanlar bir ev satın almanın her zaman kiralamaktan daha iyi olup olmadığını tartışıyorlar. Finans uzmanları; Finansal açıdan meraklı birçok insan, bir başlangıç evi satın almanın veya 30 yıl yaşayacakları bu rüya evini beklemenin ve satın almanın ekonomik olarak mantıklı olup olmadığını sorgulamaya başlamalısınız diyor.  

Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını size sunan faizsiz tasarruf şirketleri peşinatsız ve küçük taksitler ile ev sahibi olmanızı sağlar. 

Evinizi ne şekilde satın alabilirsiniz? 

İsterseniz bir arazi alabilir ve evinizi hayallerinize göre inşa edebilirsiniz.  Yâda Türkiye’nin herhangi bir yerinden beğendiğiniz yeni yapılmış yâda eski bir ev satın alma lüksüne sahipsiniz. Masraflar ve maliyet konusunda banka kredi faizleri ile boğuşmak zorunda değilsiniz.  Tek yapmanız gereken faizsiz tasarruf şirketleri ile irtibata geçmektir. Faizsiz ev sahibi olma yöntemleri 30 yılı aşkın süredir devam etmektedir.  

Elbette faizsiz tasarruf şirketleri sizlere birçok avantaj sunuyor. Az sonra bunlara değineceğiz ancak öncelikle kendiniz bir tasarruf planlaması yaparak ev satın almak için aylık ne kadarlık bir taksit tutarı ödeyebileceğinize karar vermeniz gerekiyor. Gelir gider tablosu oluşturmak ve sabit gelir ve giderleri belirlemek iyi bir başlangıç olacaktır.  

Sonrasında almak istediğiniz yâda inşa etmek istediğiniz evin bedelini öğrenin.  Bu konuda dikkatli olun, iç masrafı dâhil ihtiyacınız olan tutar konusunda faizsiz tasarruf şirketi danışmanınızı bilgilendirin.  

Ev satın almadan, oturun ve isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızın bir listesini yapın. İhtiyaçlar kategorisi altında, çocuklar için büyük bir oyuncak odası veya geniş bir yemek mutfağı gibi evinizin sahip olması gereken özellikleri listeleyin. İstekler kategorisi altında, olması güzel olan, ancak ev yapımı deneyiminizi yaratmayacak veya bozmayacak özellikleri listeleyin. Böylece ihtiyaçlarınız için bütçeleme yapabilirsiniz. Kalan para varsa, hangi taleplerinizi karşılayabileceğinizi seçebilirsiniz. 

Faizsiz tasarruf şirketleri aracılığı ile Faizsiz ev sahibi olma avantajınızın yanı sıra, peşinatsız ev sahibi olma, ara ödemesiz ev sahibi olma, dosya masrafsız ev sahibi olma kısa sürede noter huzurundaki çekilişler ile güvenli şekilde eviniz için yatırım yapabilirsiniz.