İktisatEvim’de İstediğim Evi ve Arabayı Alabilir Miyim?

İktisatEvim’de İstediğim Evi ve Arabayı Alabilir Miyim?

İktisatEvim sistemine katılan bireyler; faizsiz, uygun ödeme seçenekleri ile istedikleri evi veya arabayı alabilmektedirler. Hayallerini ve isteklerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için gerekli olan parayı bütçelerine uygun bir şekilde, aylık kira öder gibi ödeyebilmeleri adına İktisatEvim üyelerine destek olmaktadır.

İktisatEvim’de Alınacak Evi ve Arabayı Kim Belirler?

İktisatEvim; üyelerimizin istedikleri evleri uygun şartlar altında almalarını sağlayan bir toplumsal dayanışma ve tasarruf sistemi olmaktadır. Dolayısı ile ev almak isteyen bireyler, evlerini kendileri belirlemektedirler. Evin tutarının ise herhangi bir önemi bulunmamaktadır. 50.000 TL veya 400.000 TL olması fark etmemektedir. Almak istedikleri evin veya arabanın değeri üzerinden bir ödeme planı oluşturulmaktadır.

İktisatEvim’de Ev ve Araba Ne Zaman Teslim Alınabilir?

Üyelerimizin İktisatEvim aracılığı ile satın almak istedikleri ev veya arabayı ne zaman teslim alacaklarını, seçtikleri iktisat sistemi belirlemektedir. İktisat sistemlerine göre evin veya arabanın teslim alınma zamanı ise şu şekildedir:

  • Sıra tespitli iktisat sisteminde; sisteme dahil olan bireyler, kaç kişilik gruplarda yer almak istediklerinin seçimini yapmaktadırlar. 24, 36 veya 240 kişilik gibi farklı kapasiteye sahip gruplara dahil olabilmektedirler. Grup içerisindeki kişiler arasında noter huzurunda bir sıra tespiti yapılmaktadır ve bu sıraya bağlı olarak geleneksel altın günlerindeki sisteme benzer olarak her ay sistemdeki bir kişi ev veya araba sahibi yapılmaktadır. Evlerini teslim alacakları zamanı, sıra numaraları belirlemektedir.
  • Vade ortası iktisat sisteminde; üyelerimiz ödeme planlarının vadelerini ve taksit tutarlarını kendileri belirlemektedir. Ayrıca bir gruba dahil olmalarına gerek olmamaktadır. Belirledikleri taksit sayısının yarısını 1 ay geçtikten sonra ise; evlerini İktisatEvim’den teslim alabilmektedirler.
  • Esnek ödemeli iktisat sisteminde; peşinat veya ara ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak aylık sabit bir taksit tutarı ödenmediği için evin veya arabanın teslim edilme zamanı, diğer sistemlere göre daha geç olabilmektedir. Dolayısı ile esnek ödemeli iktisat sistemine dahil olan üyelerimiz; evlerini veya arabalarını teslim alacakları zamanı, ödeme tutarlarına göre belirlemektedirler. Daha erken teslim almak istemeleri durumunda, peşinat ödemesi yapmaları gerekebilmektedir.

İktisatEvim’de Ödeme Şartları Nasıldır?

İktisatEvim’den hizmet alanlar; ödeme koşullarını kendileri belirlemektedirler. Almak istedikleri ev için toplamda ödemeleri gereken tutarı kaç taksitte ödeyecekleri, aylık taksit tutarlarının nasıl olacağı, bu süreçte her ay sabit taksit ödemek isteyip istemedikleri gibi birçok etkeni belirlemelerine olanak tanımaktayız. Belirledikleri ödeme planı üzerinden sözleşme yapmaktayız. Ayrıca bu süreçte istedikleri zaman ödemelerine ara verip, sonrasında kaldıkları yerden devam edebilmeleri veya sistemden tamamen çıkabilmeleri mümkündür.

İktisatEvim’de aylık taksit ödemeleri; anlaşmalı olan bankaların şubelerinden, ilgili bankaların mobil veya internet bankacılığı sistemlerinden yapılabilmektedir. Web sitemizden veya bize ulaşarak; anlaşmalı bankaların bilgilerini öğrenebilmeleri mümkündür. Akbank, Albaraka Türk,Türkiye Finans Bankası, Ziraat Katılım Bankası olmak üzere 4 banka ile anlaşmalı olmaktayız.