Ev Sahipleri İçin Hızlı Ev Satmanın Püf Noktaları

Ev Sahipleri İçin Hızlı Ev Satmanın Püf Noktaları

Gayrimenkul ya da ev satışında satışın kısa zamanda bitmesi zor bir süreçtir. Mal sahibi için önemli bir birikim olan gayrimenkulü satmak çoğu zaman uzun sürer ancak süreyi kısaltmak ve evi değerinde satmak mümkün. Ev sahipleri için hızlı ev satmanın püf noktaları 5 madde halinde sıralanabilir. İlk sırada ev değerlemesini doğru yapmak yer alır,  ilanları görsellerle zenginleştirmek, klasik pazarlama yöntemleri ile yetinmemek, profesyonel destek almak doğru gayrimenkul danışmanlığı ile çalışmak evin satışını hızlandırmayı sağlar. 

Doğru Değerleme

Evi satabilmek için öncelikle evin değerlemesini doğru yapmak önemlidir bunu gayrimenkulün bulunduğu mahalle ile benzer özelliklere sahip ev değerleri araştırılarak yapmak söz konusu.  Gayrimenkul satıcısı kadar alıcısının da yaşadığı ciddi sorunlar vardır çoğu zaman fotoğrafını gördüğü ev ile gidip gördüğü ev arasında karşılaştığı dağlar kadar farktır.  Hem alıcı hem de satıcı için ev ilanlarının görsellerinin doğru olarak paylaşılması önemlidir.

Doğru Görsel

Profesyonel yüksek çözünürlüklü kaliteli bir fotoğraf hatta evin videosunu hazırlamak doğru anlatmayı sağladığı gibi aynı zamanda potansiyel alıcının da internet üzerinde evi gezerek görmesine olanak sunar. Bu sayede ev sahibi aynı zamanda herkese evi gezdirmek gibi bir büyük problemden kurtulur. Ev sahipleri için hızlı ev satma ama onlarca farklı insan daha muhatap olmak istemiyorsanız kesinlikle 3D çekimi bir video ile ilanı zenginleştirebilirsiniz.

Teknolojiyi Ve İnterneti Kullanma

Eşe, dosta, tanıdığa, konuya komşuya haber vermek, bakkala, kasaba, manava, cama satılık ilanı asmak, tanıdık yerel emlakçıya vermek tüm bunlar artık klasik pazarlama yöntemleri arasında yer almaya başladı.  Teknolojinin ve internetin bu denli yoğun olarak kullanıldığı bir süreçti klasik pazarlama yöntemleri ile hızlı ev satma neredeyse imkansız hale geldi.

Profesyonel Destek

Klasik yöntemlerin yanı sıra onunla beraber çok daha fazla kişiye çok daha kısa sürede ulaşabilmek için yapılması gereken interneti ve teknolojiyi kullanmaktır. Hem hızlı hem de güvenli bir satış işleminin gerçekleşebilmesi için es geçilmemesi gereken konulardan birisi de profesyonel gayrimenkul danışmanlarından destek almaktır.  Yapılan anlaşmadan tapu sürecindeki işlemlere kadar profesyonel destek almak hem satıcı hem de alıcı açısına zaman kaybına neden olmaz. Ancak her sektörde olduğu gibi ne yazık ki gayrimenkul sektöründe de profesyonel olmayan, hem alıcı hem de satıcıyı mağdur eden danışmanlar mevcut.