Ev Sahibi Olurken Güvenin Önemi

Ev Sahibi Olurken Güvenin Önemi

Faizsiz ev alma sistemleri aracılığı ile ev satın alırken güven en önemli şey aslında ve sizin bu güvene nasıl sahip olacağınızdan bahsedeceğiz.  Ancak öncelikle ev sahibi olurken izlemeniz gereken ve ev sahibi olmanızı sağlayan yasal belgeler hakkında bilgilendirme yapacağız.  Yasal belgeler ev sahibi olurken sizleri güven içinde tutacaktır.  

Bir ev alırken herkesin öncelikleri vardır. Satın alma süreci karmaşıktır ve zaman alır. Yazılı önceliklere yani kontrata sahip olmak, sizin ve aileniz için süreç boyunca önemli olan bazı özellikleri unutmadan yol göstermenin yararlı bir yoludur. Emlakçınız ayrıca öncelikli listenizi anlamak isteyecektir. 

Bu yazıda, yeni bir ev satın alırken göz önünde bulundurmanız gerekenler hakkında konuşacağız. Her biri alıcılar için farklı önemde olacak, ancak tüm noktalar incelenmeye değer. Bu faktörleri daha önce ciddi olarak düşünmediyseniz, şimdi şansınız var.

Ev Satın Alırken Sözleşme Öncesi Aşama  

Bir teklif kabul edildiğinde, satıcı satış fiyatı, mülkte hangi demirbaşlar ve bağlantı parçalarının bırakılacağı ve satın alma işleminin tamamlanma tarihi gibi 'tamamlama' olarak bilinen bir sözleşme hazırlar. Alıcının nakil aracı her şeyin doğru olup olmadığını kontrol eder. Bu, anketlerin ve değerlemelerin tamamlanacağı ve bina sigortasının düzenleneceği zamandır.

Alıcı ve satıcı sözleşmeden memnun olduklarında, son kopyaları imzalayıp birbirlerine gönderirler. Anlaşma yasal olarak bağlayıcıdır ve hiçbir taraf tazminat ödemeden geri çekilemez. Alıcılar genellikle satıcıya bu noktada satın alma fiyatının yaklaşık% 10'u kadar bir depozito öderler, genellikle tamamlanana kadar avukatlar tarafından tutulurlar.

Ev Satın Alırken Sözleşme Tamamlanma

Mülkün parası alıcıdan satıcıya aktarılır ve anahtarlar ve yasal belgeler teslim edilir. Mülk şimdi alıcıya aittir. Alıcının nakliyesi mülkiyet değişikliğini Tapu Siciline tescil ettirir, alıcı damga vergisi öder ve sigortacıya tamamlanmanın gerçekleştiğini bildirmek zorundadır.

Elbette yukarıda size bir ev satın alma sürecinde yasal prosedürden bahsettik.  Ancak evi almak için kullanacağınız faizsiz ev alma sistemlerine nasıl güvenebilirsiniz?  İşte şimdi bu konu hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız.  

Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi güvenilir bir yapıda inşa edilmiştir.  Yaklaşık 30 yılı aşkın süredir devlet denetiminde yatırımları her geçen gün büyümektedir.  Türkiye’de bugüne kadar 300 bin ailenin ihtiyaçlarını karşılamıştır. Gerçek sosyal medya hesaplarından kişiler ile birebir irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.  Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi kişilerin ev, araba sahipliğine ya da birikim hedefine ulaşması sağlanmıştır. Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi’nde kurumsal olarak yapılan bu dayanışma sisteminde katılımcılar ‘Gayrimenkul Teminatı’ ile güvence altına alınmaktadır.  Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi deneyimli ve profesyonel yöneticileriyle sektörün güven kaynağıdır.

Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi Gayrimenkul Teminatı nedir? 

Teminat ve ipotek sözcükleri birbiri ile ilişkili sözcüklerdir.  Teminat kavramını anlamak için öncelikle ipoteğin ne olduğunu iyi anlamak gerekir. Teminatın amacı bir alacağı güvence altına almak olan ve alacak ödenmediği takdirde sahibine ilgili gayrimenkulün satılmasıyla alacak bedelinin ödenmesi imkânını sağlayan rehin durumudur. 

Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi başvuran tüm bireyler,  kendi bütçeleri çerçevesinde bir ödeme planlamasına karar verebilirler. Geleneksel altın günü yâda imece sistemini hatırlatan bu sistemlerde faizsiz güven ile mülk sahibi olabilirsiniz. Sıra Tespitli İktisat sistemin temel mantığıdır.