Ev Almanın Tam Zamanı

Ev Almanın Tam Zamanı

Türkiye’de 1 Haziran itibariyle konut kredisi üzerinden açıklanan faiz oranlarıyla, sıfır ve ikinci el konut satışlarında inanılmaz avantajlar sağlanıyor. Ev almanın tam zamanıyken, bu süreci düşük faiz oranları ile 12 ay ödemesiz seçenekler izliyor. Hayallerinizdeki evi almak için düşük faizli konut kredisi seçeneklerinden yararlanabilir, ekonomik paketlerle hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Konut Kredisi Veren Kamu Bankaları

Sıfır ve ikinci el konut alımları için açılmış olan konut kredisi imkanları arasında aynı zamanda 12 ay ödemesiz vade farksız seçeneklerde sunuluyor. 2020 yılının Haziran ayında açılmış olan konut kredisi başvuruları için kamu bankalarından % 0,64 ve % 0,74 oranında düşük faiz seçenekleri de ev almanın tam zamanı olarak emlak piyasası tarafından inceleniyor.

Konut kredisi vermekte olan kamu bankaları; ilk olarak Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak düşük faizli oranlarla sunulurken, ekonomik kredi paketleriyle, kredi almak isteyenler için 15 yıla kadar vade seçenekleri de sunuyor. Aynı zamanda 12 aylık ödemesiz esnek ödeme planıyla da ev sahibi olmak isteyenlerin başvurabileceği imkanlar veriyor.

Konut Kredisi Ödemeleri Ne Kadar?

Ev almanın tam zamanı olarak görülen Haziran ayındaki konut kredisi başvuruları, 100 bin ile 500 bin lira arasında kredi seçenekleri sunuyor. 15 aylık vadeyle 100 bin liralık bir kredi alan ev sahipleri, 15 yılın ardından 171 bin 184 Türk lirası ödeme yapmış olacak. Bu süreci kira öder gibi değerlendirerek sahip olabilecekleri kendi evlerini, sıfır konut ya da ikinci el konut olarak kullanabilirler. Konut kredisi şartlarına uyduğunuz takdirde kolay bir şekilde alabileceğiniz kredinizle kısa zamanda ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

2 Haziran itibariyle konut kredisi başvurusu yaparak, ev almanın tam zamanı olan bu süreci değerlendirebilirsiniz. Sıfır ya da ikinci el konut seçeneklerine göre sizlere sunulmuş olan kredi imkanlarından faydalanırken, Ziraat bankası için geçerli olan BES, DASK ve Eşya sigortası gibi ürünlerin ve benzerlerinin üçüne sahip olunması gerekiyor. Bununla birlikte konut kredisi sadece bir kere alınabilirken, Halkbank 750 bin liraya kadar konut desteği sağlayabiliyor.

Başvuru seçenekleri Neler?

Konut kredisi başvuru seçenekleri için Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerİnden 100 bin lira ile 750 bin liralık kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Azami olarak 180 ay vade seçeneğinden yararlanabileceğiniz bu imkanlar sayesinde, indirimli konut kredisi seçeneklerinden de kısa zamanda yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.

Sıfır Ve İkinci El Konut Kredisi Faizleri

Sıfır ve ikinci el konut kredisi faizleri arasında fark görülüyor. Bu seçenekler için adayların başvuru yapacakları bankaya göre faiz oranlarına bakmaları da mümkün. % 0,64 oranında düşük faizler sıfır konutlar için geçerliyken, ikinci el konut kredileri için % 0,74 oranında bir faiz uygulanıyor.