Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken Fırsatlar

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken Fırsatlar

Herkesin konforlu bir hayat ve gelecek güvencesi beklentisi vardır. Konut kredisi almadan ve peşinatsız bir şekilde ev alırken değerlendirilmesi gereken fırsatlar üzerinden, hayalini kurduğunuz eve sahip olabilirsiniz.  Konut kredisinin sunduğu faiz avantajlarıyla birlikte artan konut fiyatlarına takılı kalmamak aynı zamanda dosya masrafı ödememek için konut destek alanından yararlanabilirsiniz.

Ev Alırken Hangi Seçenekler Değerlendirilmeli?

Konut yatırımları için ihtiyaç duyulan birçok fırsat bulunurken, TOKİ ve GYO alanından yararlanmak isteyenlere de özel seçenekler sunulmuştur. Ancak TOKİ çekiliş üzerinden yapılan bir konut alım alanı olurken, birçok ev alıcısının hayal kırıklığı yaşaması mümkün. Aynı zamanda kamu bankalarının sağladığı %0,64 oranındaki konut kredisinden de yararlanabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanmak hem dosya masrafları hem de faiz oranlarıyla can sıkıcı olabiliyor. Faizsiz ve peşinatsız konut emlak desteği sağlamakta olan ev projelerine imza atarken, kısa zamanda teslim alabileceğiniz konforlu ve 0 evlere de bütçenizi çok sarsmadan sahip olma avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konut kredisi vermekte olan bankalardan düşük faizli konut kredisi alabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gerekenlerden biri size sunulacak olan dosya masrafları ve ek masraflar olacaktır. Bu süreçte uygulanmakta olan faiz oranları her ne kadar düşük olsa da, konut fiyatlarının da artmasına neden olduğunu unutmamalısınız. Ev alırken büyük bir yükün altına girmeden, kira öder gibi alabileceğiniz ev fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Bu hem faizlerle uğraşmamanızı hem de yakın tarihte ev sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ev alırken değerlendirilmesi gereken fırsatlar arasında kira öder gibi ev alma seçeneklerini inceleyebilir ve Türkiye’nin dört bir yanında kolay bir şekilde ev alma şansı elde edebilirsiniz.

Kira öder Gibi Ev Almak Mümkün Mü?

Kira öder gibi ev alma, konut kredisi kullanmadan aynı zamanda peşinat ve faizlerle boğuşmadan uygulanan bir finansal destek alanıdır. Burada amaç emlak piyasasının canlanmasını sağlarken aynı zamanda dar ve orta gelirli ailelerin de güvenilir bir şekilde ev almalarını sağlamaktır. Ev alırken fırsatları değerlendirmek ve güvenilir seçenekler bulmak istiyorsanız, kira öder gibi ev almak size konut kredisi alma zorunluluğu sunmamaktadır.

Konut Kredisi Çekmek Ne Kadar Avantajlı?

Konut kredisi çekerek hem faizlerle hem de dosya masraflarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle montgage kredilerinin sağladığı avantajlar kadar büyük dezavantajlara da takılı kalabilirsiniz. Ek masraf ödemek, gecikme faiziyle uğraşmak ve vade farklarına takılı kalmak dar ve orta gelirli aileler için pek de avantajlı olmayabilir.

Konut Kredisi Almadan Ev Sahibi Olun!

İktisat Evim, ev sahibi olma hayalleri kuranların hayallerini gerçekleştirmek için finansal destek sağlıyor. Faizsiz, peşinatsız ve ek masrafsız bir şekilde ev sahibi olmak için esnek ödeme planından yararlanarak kendi bütçenize göre kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.