Diyarbakır’ da Kiralara Zam! 1.000 TL’ lik Evin Kirası 4.500 TL’ye Fırladı!

Diyarbakır’ da Kiralara Zam! 1.000 TL’ lik Evin Kirası 4.500 TL’ye Fırladı!

Diyarbakır’da kira maliyeti bu sene oldukça artış gösterdi. Pandemi süreciyle birlikte hem ekonomik nedenler hem de tayin nedeniyle şehire göçün artmasıyla birlikte kira bedelleri de fırladı. Üniversite öğrencilerinin, ailelerin ve memurların cebini yakan son kira bedelleri ise görenleri şaşırtıyor!

Diyarbakır’da Kira Bedeline Neden Zam Geldi?

Kurban Bayramı öncesi kiraların 1.000 ile 1. 500 olduğu süreçte, evlerin ortalama bedelleri bu şekilde hesaplanmıştı. Ancak Kurban Bayramı sonrasında açıklanan tayinlerle birlikte, üniversite öğrencilerinin de gelmesine istinaden kiralarda artış yapıldı. Son 40 günde yaklaşık % 50’yi geçen zamlar ise kiracıların neler yapacağı konusunda sıkıntı yaşamasını sağlıyor. Diyarbakır Emlakçılar Derneği Başkan Yardımcısı Fırat Akçakmak ‘’ Konut, ve iş yerlerinde kira artışları ciddi anlamda yükseldi’’ açıklamasını yaptı. Bu süreçte kira bedelleri oldukça artarken Diyarbakır’da kiralık evde oturanlar ise gelecek zamların ne kadar olacağına dair endişe içerisinde. Kira farkları herkesi mağdur ediyor!

Diyarbakır’da Kiralar El Yakıyor!

Diyarbakır’da kira ne kadar; Kurban Bayramı sonrası ev kiralarındaki artış, herkesi oldukça şaşırttı. Son süreçte beklenen zamlarla birlikte kiraların uçuk fiyatlarda olması, kiracıların ev alma fikrine yakınlık göstermesini sağlıyor. Ancak artan konut kredisi faizleriyle araya sıkışmış olan vatandaş ise şaşkın durumda. Diyarbakır’da bir evin kirası 1.500 TL’den 4.500 TL’ye kadar artış gösterdi. Bu beklenmeyen fiyat artışı nedeniyle, herkes bütçesini kontrol ediyor ancak işin içinden çıkamıyor. Asgari ücretin iki katı olan kira bedelleri, yeni gelecek olanlar için ev bulma sıkıntısı yaşamalarını da sağlıyor.

Diyarbakır’da Ev Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Konut kiralarına gelen zamlarla, birçok vatandaş ev alma fikrini benimsemeye başladı. Özellikle son dönemde devletin sağladığı Konut kredisiyle de oldukça karlı görünen ev satın alma işlemleri kamu bankalarının açtığı zamlarla birlikte daha da artış gösterdi. Diyarbakır’da ev almak isteyenler için fiyatlar değişiklik gösterirken dileyenlere kira öder gibi ev alma şansı veren finansal destek firmalarıyla emlak kalkınmasına da katkı sağlandı.

Diyarbakır’da Kira Öder Gibi Ev Alma!

Diyarbakır’da ev sahibi olma hayalleri kuran alıcılar için finansal destek sağlayan yeni yatırım alanları, evlerin peşinatsız, faizsiz ve kredisiz alınmasını sağlıyor. Bunun için kendi bütçeniz üzerinden başvuru yaparak, artan kira bedellerine takılı kalmadan kendi evinizin sahibi olma fırsatını değerlendirme şansı elde edebilirsiniz.

Diyarbakır’da İktisat Evim Avantajları

İktisatEvim sayesinde Diyarbakır’da kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Ciddi kira bedellerine ve ev fiyatlarına takılı kalmadan, esnek ödeme modeli ve kişiye özel ödeme planlarıyla evinizi kira ödeyerek, bütçenizi çok sarsmadan teslim alabilirsiniz. Kira bedelleri ve can sıkıcı konut kredisi faizlerinden bağımsız olarak başvuru yapmanız yeterli olacaktır.