DASK Adres Kodu ( UAVT)

DASK Adres Kodu ( UAVT)

Doğal Afet Sigortalar Kurumu DASK, konutlara uygulanan zorunlu deprem sigortası için adres kodu kullanmaktadır. Bulunduğunuz adresin DASK Adres Kodu ( UAVT) işlemlerinin yapıldığını öğrenmeniz için ülke sınırları içerisinde 10 haneli özel kodunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Zorunlu deprem sigortası işlemleri DASK web sitesi ve kurumu üzerinden yapılmaktadır. 

DASK Adres Kodu 2021 

2021 yılında yapılan düzenlemelerle birlikte DASK kodu sorgulama işlemi kolaylaşmıştır. UAVT kodu sorgulama için ülke sınırlarında bulunan kayıtlı konutlarınıza ait kod edinmeniz gerekir. Kayıtlı kodlarınız için verilecek kimlik numarası, DASK sigorta poliçesi, sigorta zamanı ve zorunlu deprem sigortası hakkında bilgi edinmeniz için yeterli olacaktır.

DASK adres kodu nedir; Konut kimliği olarak kişiye ait konut ve yaşadığı konut hakkında bilgi edinebileceği sigorta kodudur. Ulusal adres veritabanı olarak UAVT kodu olarak da geçmektedir. Güvenli poliçe oluşturmak ve konut bilgilerinizin doğruluğunu ispatlamak için gerekli olan zorunlu işlemler arasında yer almaktadır. DASK kodu sorgulama işlemleri yaparak adres kodunuzu öğrenebilirsiniz. 

DASK Adres Kodu Ne İşe Yaramaktadır?

Online alandan işlem yapmak ve kısa zamanda adresinizin veritabanı hakkında bilgi edinmek için kolay ve kullanışlı bir kaynaktır. DASK adres kodu (UAVT) sorgulama işlemi yaparak kafa karışıklığının önüne geçer, eksik ya da yanlış bilgilerinizin düzenlenmesini sağlarsınız. Doğal afet sonrası da işinizi kolaylaştıracaktır. 

  • Deprem sigortası için hızlı erişim ve işlem kolaylığı sağlamaktadır. 
  • Deprem sigortası türleri için özel indirim avantajları sunacaktır. 
  • Yanlış adres bilgilerinizin düzenlenmesini sağlayacaktır. 
  • Doğal afet, deprem sonrası adresinizle ilgili bilgi kaynaklarına erişimde kolaylık sağlar. 
  • Deprem sigortası yaptırmayan ev sahiplerinin tespit edilmesini sağlar. 
  • Sağlam ve güvenli konut bilgisi edinilmesi, deprem sigortası poliçesi oluşturulmasında avantajlı olacaktır. 

DASK Kodunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Online kullanım sayesinde, zorunlu deprem sigortası işlemlerinizi internet üzerinden yapabileceğiniz dönemdeyiz. 2018 yılında aktif olarak yenilenmiş E devlet kullanımıyla, E devlet uygulaması üzerinden UAVT sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Adres kodunu oluşturma ve bilgi edinmek için gerekli olan bütün işlemleri, online alandan yapmak kolay ve hızlı olacaktır. 

  • E devlet üzerinden UAVT sorgulama işlemi yapabilirsiniz. 
  • Konutunuzun bulunduğu mahalle muhtarlığına giderek öğrenebilirsiniz. 
  • Nüfus müdürlüğü ya da belediyeden öğrenebilirsiniz. 
  • DASK ‘’Doğal Afet Sigortası’’ resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. 

DASK adres kodu sorgulama işlemi tamamen ücretsiz işlemler arasında yer almaktadır. Kolay ve hızlı erişim için E devlet üzerinden kısa zamanda kodunuzu öğrenebilir, kod oluşturma işleminizi yapabilirsiniz. 

DASK Poliçe Nasıl Sorgulanır?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK, poliçe işlemlerinin yer aldığı büyük bir arşive sahiptir. www.dask.gov.tr üzerinden poliçe sorgulama işleminiz için gerekli olan bilgileri ad, soyad, T.C kimlik no, unvan, il ve ilçe bilgileri, DASK poliçe no ve adres kodudur. E devlet üzerinden kolay bir şekilde işlem yapabilir, poliçe sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

DASK adres kodu öğrenme; DASK web sitesi üzerinden konutunuzun adresini öğrenebilir, bilgi ve başvuru işlemleriyle adreskodu.dask.gov.tr adresi üzerinden işlem yapabilirsiniz. İlk olarak kod kullanım amacınız sorulacak, ‘’adres kodunu öğren’’ butonuna basarak da adres kodunuz hakkında detaylı bilgi edinmeniz sağlanacaktır. Köy, ilçe, il ve mahalle bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekecektir. 

DASK UAVT Kodu Nasıl Oluşturulur?

Adres kodu oluşturmanız için konut bilgilerinizi girerek, deprem sigortası poliçeniz varsa bilgi vermeniz yeterli olacaktır. DASK kod sorulama işlemleri e devlet üzerinden ‘’DASK UAVT sorgula’’ yazarak öğrenebileceğiniz seçenekler sunmaktadır. Zorunlu sigorta ve konut bilgileri hakkında konutunuz hakkında detaylı bilgiler öğrenebileceksiniz. 
Güvenli poliçe oluşturmak için önemli olan adres kodu, yakın zamanda herkesin ihtiyacı olan işlemleri bir dakika içinde internet üzerinden yapılır hale getirmiştir. Kuruma uğramadan ve yanlış adres hatalarına düşmenden kod kullanımıyla işlerinizi kolaylaştırmış olursunuz. 

DASK Zorunlu Deprem Sigortası Sorgulama 

DASK üzerinden alacağınız kod, deprem sigortası ve konut hakkındaki detaylı bilgileri edinmenizi sağlayacaktır. İktisatevim ile konut sahibi olabileceğiniz gibi deprem sigortası ve konut tapu işlemleri hakkında bilgi edinebileceğiniz danışmanlarımızla da iletişim halinde kalabilirsiniz. 

Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz İktisatevim ailesi, size özel ödeme planlarıyla taksit seçenekleri sunarak, güvenle sıcak yuvanıza kavuşmanızı sağlayacaktır. DASK işlemleri, konut ve tapu alım satım seçenekleri için danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.