Birikim Nasıl Yapılır? 3 Adımda Ev Sahibi Olunur

Birikim Nasıl Yapılır? 3 Adımda Ev Sahibi Olunur

Yaşam şartları ve her geçen gün büyüyen aile zaman içerisinde bütçenin artmasına neden olur. Aylık harcamaların en büyük kısmını kira gider bölümü oluşturur, kalan az miktar ise evin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yeter. Bu şartlar altında birikim yapmaktan bahsetmek bazıları için sadece hayaldir. Ancak kararlı ve bilinçli bir şekilde bir birikim metodu oluşturularak bu hayal gerçeğe dönüştürülebilir.

Kredisiz Ve Faizsiz Finansal Destekler

Birçoğumuz birikim nasıl yapılır sorusuna hayatımız boyunca cevap aramaya çalışırız. Oysa günlük harcamalara bakıldığında gerekli gereksiz harcanan para ortadadır. İhtiyacımız olmayan birçok şeyi aldığımızı çoğu zaman fark etmeyiz sırf bu yüzden yıllarca kiracı olmaktan kurtulamayız. Özellikle Türkiye'de hemen her insanın hayali kira ödemekten kurtulup kira öder gibi ev sahibi olmaktır. Bu amaç ile ülkemizde son yıllarda kredisiz ve faizsiz finansal destekler ile ev alma yöntemleri gündeme gelmeye başladı.

Güvenilir Ev Alma Modelleri

Kira öder gibi taksitle kredi kullanmadan ya da faiz ödemeden ev sahibi yapan kurumlardan birisi de İktisatEvim'dir. Ev sahibi olmak için yıllarca beklemek ya da bir kenarda birikim yapmak İktisatEvim avantajları ile son buluyor. Kira ödemekten sıkılan herkese kendi bütçesine uygun bir ev alma yöntemini seçerek, kendi belirlediği ödeme planları doğrultusunda güvenilir satın alma modelleri sunuluyor.

Peşinatsız, Kredisiz Ve Faizsiz

Peşinat zorunluluğu olmayan İktisatEvim yöntemi ile yüksek taksit ve vade farkı yok. Faizsiz ev alma yönteminde evin değeri kadar ödeme yapılır. Bunun dışında evin maliyetini arttıran kira yardımı uygulaması gibi farklı seçenekler sunulmaz. Taksitleri kendi bütçenize göre belirleyerek hiç peşinatsız, kredisiz ve faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. İktisatEvim tarafından belirlenen kredisiz ev alma sistemleri içerisindeki yöntemler;

  • Sıra tespitli iktisat yöntemi;
  • Vade ortası iktisat yöntemi;
  • Esnek ödemeli iktisat yöntemi olarak belirlenmiş durumdadır.

Kendi Şartlarında Ev Sahibi Ol

Noter huzurunda yapılan sıra tespiti ile daha erken dönemde ev sahibi olma şansını elde eder. İster peşinatlı ister peşinatsız satın alınmak istenen ev vatandaşların maddi durumuna göre ödeme planı çerçevesinde satın alınır. Vade ortası iktisat yönteminde ise üyeler ödeme planları ve tamamı ile kendi iradeleri doğrultusunda yönetir. Alınmak istenen evin bedeli ne kadar ve hangi şartlarda taksit ödeneceği gibi tüm ödeme planları hatta yapılan tüm değişiklikler vatandaşların kontrolünde gerçekleşir.

Sektörün Güven Kaynağı İktisatEvim

Esnek ödemeli iktisat yönteminde ise ekonomik durumuna göre her ay sabit taksit ödeme şartı olmadan taksit tutarları belirlenir. Birlikten kuvvet doğar atasözünü hayata geçiren İktisatEvim toplumsal dayanışma sistemini geliştirmeye devam ediyor. Türkiye'de yüz binlerce aileyi ev ve araba sahibi yapan insanların birikim hedefine ulaşmasına da destek oluyor. Kurumsal dayanışma sisteminde katılımcı gayrimenkul teminatı ile güvence altına alınıyor, deneyimli ve profesyonel yöneticiler ile sektörün güven kaynağı olan İktisatEvim tüm ihtiyaçlar için çözüm önerileri sunuyor.

Kişiye Özel Ödeme Yöntemleri

İktisatEvim'in sunduğu çözümler dünyasındaki birçok seçenekten faydalanan vatandaşlar kendi bütçe ve ödeme gücüne göre ev sahibi oluyor. Ev sahibi olmanın yolları İktisatEvim güvencesinden geçiyor. İsteyen herkesi kendi ekonomik şartına göre sıkıntıya sokmadan kolaylıkla ev sahibi yapan sistem finansal destek soruyor. Yıllarca birikim yapamayan ya da ekonomik gelirinin yetmemesinden dolayı kiradan kurtulamayan herkes konut sahibi oluyor. Kişiye özel ödeme yöntemleri sağlayan sistem yatırım yapmak isteyenler için aylık gelirinden sağlayacağı tasarruf oranında taksit tutarı ödeme imkanı da tanıyor.