Üyelerimiz, noter huzurunda yapılan sıra tespiti ile daha erken ev sahibi olabilmektedir. Bu sistemle peşinatınız varsa peşinatlı olarak, şayet hiç peşinatınız yoksa peşinat gerektirmeden satın almak istediğiniz ev, veya araca SİZ karar verirsiniz. Örneğin; 50 bin, 100 bin, 200 bin, 400 bin…

Üyenin bütçesine özel ödeme taksitleri belirlenir ve kaç kişilik iktisat programında yer aldığınız kararlaştırılır. Örneğin; 24, 36, ve 240 kişilik iktisat programları. Tüm üyelerin katılımıyla Noter huzurunda gerçekleşen sıra tespiti ile her bir üyenin sırası belirlenir. Her ay 1 üyeye istediği yerden beğendiği evin finansmanı İktisatEvim tarafından teslim edilir.

Teslimatı yapılan üyelerin, taksit tutarı bir miktar artırılır. Toplumsal dayanışmanın gücüyle son sıralarda yer alan üyelere daha erken teslimatlar yapılırken kalan borcunda kısa sürede ödenmesi sağlanır.

Ayrıca teslimat tarihi henüz belirlenmemiş (son teslim tarihinden önce) üyeler ödeme planlarını istedikleri gibi değiştirebilirler.

Sıra tespitli iktisat sistemiyle ev,veya araç satın almayı tercih eden üyeler, sözleşme aşamasında bir kereye mahsus olmak üzere bir miktar iktisat bedeli ödemeyi kabul ederler.

Üyelerimiz herhangi bir nedenle ödeme güçlüğüne düştüklerinde mola verebilirler.

 

Üyelerimiz, ödeme planlarını tamamen kendi iradeleri doğrultusunda yönetmeleri söz konusudur. Şöyle ki; ne kadarlık bir ev almak istediğinizden, ne kadar taksit ödemek istediğinize ve ödeme planınızdaki değişikliklere kadar her şey SİZ’in kontrolünüzdedir.

Bu sistemle peşinatınız varsa peşinatlı olarak, şayet hiç peşinatınız yoksa peşinat gerektirmeden satın almak istediğiniz ev,  veya araca karar verirsiniz. Örneğin; 50 bin, 100 bin, 200 bin, 400 bin… ödeme planınız da yer alan taksit sayısı yarıyı 1 ay geçtiğinde istediğiniz yerden beğendiğiniz evin finansmanı İktisatEvim tarafından teslim edilir.
 
Ara ödeme zorunluluğu yoktur; ancak ilerleyen aylarda ara ödeme yapmak isterseniz, evinizi daha erken almak ve borcunuzu daha erken bitirmek gibi büyük avantajlar elde edersiniz.

Bireysel İktisat ile ev veya araç satın almayı tercih eden üyeler, sözleşme aşamasında bir kereye mahsus olmak üzere bir miktar iktisat bedeli ödemeyi kabul ederler.

Üyelerimiz herhangi bir nedenle ödeme güçlüğüne düştüklerinde mola verebilirler.