Bir Evim Olsun İstiyorsam Ne Yapman Gerekiyor?

Bir Evim Olsun İstiyorsam Ne Yapman Gerekiyor?

Öncelikle tasarruf etmeye başlayın. İlk öğüdümüz bu olacaktır. Sonrası için sizi detaylı şekilde bilgilendireceğiz. 

Sizin için mükemmel evi nasıl bulacağınızı ve finanse edeceğinizi anlatacağız.  Faizsiz ev alma sitemlerinden iyi bir emlak danışmanına kadar tüm bilgilere bu yazı içinde ulaşabilirsiniz. 

Bir ev satın almak çok zaman ve çaba gerektirir, ancak şimdi vereceğimiz tüyolar ev satın alma sürecini yönetmenize ve mümkün olan en iyi kararları vermenize yardımcı olabilir.

Araştırmanıza Erken Başlayın

Mümkün olan en kısa sürede, emlak listeleri olan Web sitelerini, gazeteleri ve dergileri okumaya başlayın. Ayrıca, fiyat sormada herhangi bir değişikliğe dikkat edin. Bölgelerdeki konut trendleri hakkında bir fikir verecektir. Peşinatsız ev almak kolay! Tasarruf şirketleri evinizi seçtikten sonra faizsiz ev alma sistemleri ile hayatınızı kolaylaştıracaktır. 

Ne Kadara Ev Alabilirsiniz?

Borç verenler genel olarak, ev alıcıları % 20 peşinat ödemeyi planlıyorsa ve orta derecede başka bir borcu varsa, insanların yıllık hane gelirlerinin üç ila beş katından daha fazla bir maliyeti olmayan evleri aramasını önermektedir.

Ancak bu belirlemeyi kendi mali durumunuza göre yapmalısınız.

Elbette peşinatınız yoksa yâda peşinatsız ev almak istiyorsanız 30 yılı aşkın süredir bu konuda hizmet veren faizsiz ev kredisi veren tasarruf şirketlerinden destek alabilirsiniz. 

İpoteğiniz için Ön Yeterlilik Alın ve Ön Onay Alın

Bir ev aramaya başlamadan önce, gerçekte ne kadar harcayabileceğinizi bilmeniz gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu tasarruf planı çıkarmanız ve gelir gider dengenizi oluşturmanızdır.  

Faizsiz evim olsun istiyorsan, aylık ne kadar taksit tutarı ayırabileceğinizi bilmeniz gerekir.  Geliriniz ve sahip olduğunuz tasarruf ve yatırım miktarı gibi bazı finansal bilgiler sağlamanız yeterlidir. Bu şekilde faizsiz kredi veren tasarruf şirketleri sizlere daha hızlı yardımcı olacaktır.  Hangi tasarruf sisteminin size daha uygun olacağı konusunda hızlı yönlendirme yapabileceklerdir. 

Doğru Gayrimenkul Temsilcisini Bulun

Emlakçılar, bir ev satın alırken veya satarken önemli ortaklardır. Emlak acenteleri, halk tarafından kolayca erişilemeyen evler ve mahalleler hakkında yararlı bilgiler sağlayabilir. Ev satın alma süreci, müzakere becerileri ve yaşamak istediğiniz bölgeye aşina olmaları son derece değerli olabilir.

Eviniz için araştırma ile teklif alın

Fiyat aralığınızdaki evleri gezmeye başlayın. Ziyaret ettiğiniz tüm evlerde not almak (bu yararlı kontrol listesini kullanarak) yararlı olabilir. Bir sürü ev göreceksiniz! Onlar hakkında her şeyi hatırlamak zor olabilir, bu nedenle her evi hatırlamanıza yardımcı olmak için fotoğraf veya video çekmek isteyebilirsiniz. Her evin küçük ayrıntılarını kontrol ettiğinizden emin olun. Örneğin;

  • Su basıncının ne kadar güçlü olduğunu ve sıcak su almanın ne kadar sürdüğünü görmek için duşu çalıştırarak su tesisatını test edin.
  • Anahtarları açıp kapatarak elektrik sistemini deneyin
  • Düzgün çalışıp çalışmadıklarını görmek için pencereleri ve kapıları açıp kapatın
  • Mahalleyi değerlendirmek ve aşağıdakileri not etmek de önemlidir:
  • Bloktaki diğer evler bakımlı mı?
  • Cadde ne kadar trafik alıyor?
  • Aileniz ve ziyaretçileriniz için yeterli cadde otoparkı var mı?
  • İlgilendiğiniz yerler: okullar, alışveriş merkezleri, restoranlar, parklar ve toplu taşıma konusunda elverişli bir konumda mı?
  • Doğru evi bulmak için ihtiyaç duyduğunuz kadar zaman ayırın. Daha sonra aynı mahalledeki karşılaştırılabilir Evlerin değerine dayanan adil bir teklif için pazarlık yapmak için emlakçı ile birlikte çalışın.

Peşinatsız ev alma, faizsiz ev alma, küçük taksitler ile ev sahibi olmak konusunda faizsiz tasarruf şirketleri sizlere yardımcı olacaktır. Türkiye’nin herhangi bir yerinden ev satın almak çok kolay! Faizsiz tasarruf şirketleri 30 yılı aşkın süredir.  Bütçenize uygun faizsiz ev alma sistemleri sunar.