Değerli dostlarımız,

‘Büyük Hayallere İktisatlı Çözümler’ sunma arayışıyla çıktığımız yolculuğumuzda, sene başından bu yana, pek çok ailemizin ev ve araba sahibi olma sevincini, mutluluğunu, coşkusunu hep birlikte yaşadık, paylaştık. Daha niceleri için umutla ve gayretle çalışmayı sürdürürken; desteğiniz, nezaketiniz, iş birliğiniz, sabrınız ve azminiz bize değerli bir rehber oldu. Sizden aldığımız moral ve motivasyon ile çalışmalarımızda hız kesmiyor; hayallere gerçekçi çözümlerle dokunan kampanyalar üretmeye tüm gücümüzle devam ediyoruz.

Hepimizin bildiği, yaşadığı, deneyimlediği üzere yeni bir dünya konsepti ile karşı karşıyayız. Toplumlar da, toplumları oluşturan sosyal yapılar da hızlı bir değişimin içine girdi. Şüphesiz ki bunda pandeminin etkisi çok büyük. Değişen dünya ve toplum konseptinin içi, farklı kavram ve söylemlerle dolduruluyor. Biz ise değişmeyen bir kavram ve söylemin takipçileriyiz. O da DAYANIŞMA’dır. Çünkü dayanışma, kendimize özgü toplumsal yapı inşa etmemizi sağlayan en önemli harçtır. Geçmişimizden gelir; atalarımızdan bize mirastır. Dayanışma, Türk toplumu olarak en iyi yaptığımız iştir. Bizi bir araya getiren ve bir arada tutan reçine gibidir. Ve acı tatlı her olayda kendini gösterir. Biz bu günleri DAYANIŞMA’nın asla azımsanmaması gereken gücüyle atlatacağız. Çünkü İktisatEvim varoluş felsefesi olarak dayanışma kavramını benimsemiş, Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi ile de onu kurumsal miras olarak kendine yapı harcı addetmiştir.

Bugüne geldiğimizde, dayanışma harcı ve yapısı üzerinde yükselen İktisatEvim, sektörde fark yaratmaya devam edecek. Daha çok ailenin ve bireyin hayallerine dokunmak için Türkiye genelinde şube açılışlarına devam ediyoruz. Nice ailemizin ev ve araba ihtiyacına çözüm olduk; daha nicelerinin nasibi için köprü olmayı diliyoruz.  

Biz dayanışmanın; hak, hukuk, adalet ve şeffaflığın izinden giderken sizi de bizimle yürümeye davet ediyoruz. Faizsizliği, ekonomik bağlamda temel değer addeden toplumsal dayanışma sistemimizle, geleceğimizi refah içinde birlikte inşa edelim.

Sağlıklı ve mutlu yarınlar dileyerek saygılarımı sunarım.

Sadık SAĞOL
İktisatEvim Yönetim Kurulu Başkanı