Asgari Ücretli Bir Ailenin Taksitle Ev Alma Şansı Var Mı?

Asgari Ücretli Bir Ailenin Taksitle Ev Alma Şansı Var Mı?

Asgari ücretle geçinen bir ailenin ev satın alabilmesi oldukça zor görünmektedir. Peki, asgari ücretli bir ailenin ev alma şansı var mı? Asgari ücretli ve orta gelirli pek çok kişinin merak ettiği bu soru, ev alma hayali olan herkes tarafından da sorgulanmaktadır.  

Kira Ödeme Kolaylığında Taksitle Ev Alma Deneyimi

Asgari ücretli bir aile ev almak için birikim yapma sorunu yaşadığı için ev almak büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Ev kredisi gibi farklı yollara başvuran asgari ücretli aileler ev hayallerine kavuşmak için yıllar boyu ödemek zorunda oldukları büyük borçların altına imza atmaktadır.  Bu nedenle pek çok asgari ücretli aile ev alma fikrinden yüksek fiyatlar ve faiz oranları nedeniyle vazgeçmektedir. Ancak artık avantajlı yöntemler ve fırsatlar ile sizde kolay ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi ile Ev Almak ve Getirdiği Ödeme Zorlukları

Konut kredisi, brikimi olmayan ailelerin kolayca başvurabileceği bir seçenek olsa da ödeme zorlukları ile oldukça sorunlu bir yöntemdir. Yüksek geliri ve gayrimenkulü olmayan kişiler konut kredisi almak istediklerinde yüksek faiz oranlarıyla karşılaşmaktadır. Bu nedenle ödeme planları da oldukça yüksek tutarlara çıkmaktadır. Örneğin asgari ücretli bir aile konut kredisi aldığında aylık 10.000 Türk Lirasına varan taksitler ödemek zorunda kalmaktadır. 2021 yılında belirlenen asgari ücret fiyatları ile bu miktarları ödemek oldukça zordur ve bu nedenle pek çok kişi ev alma hayalinden vazgeçmektedir.  

Konut Kredisi Faizleri Oranı

Konut kredisi almayı düşünenler konut kredisi faizlerinin düşme durumunu merak etmektedir. Ancak konut kredisi, faizlerinin önümüzdeki yıllarda düşme eğiliminin oldukça düşük olması nedeni ile konut kredisi halen bir sorun olmaktadır.    

Asgari Ücret İle Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Alternatif Ev Alma Yöntemleri

Asgari ücretli bir ailenin ev almasında kredi ve birikim dışında farklı yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak sizde kolay ve güvenli yollarla taksit öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. İktisatEvim’in sunduğu faizsiz ev alma yöntemleri ile artık ev sahibi olmak çok daha kolay. Tasarrufa dayalı faizsiz finansman desteği birçok kişinin taksit öder gibi uygun fiyatlarla ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Kredi notu derdi olmadan, birikim ya da peşinat gerekmeden sizin için uygun olan taksit planlamaları ile kolayca ev sahibi olabilirsiniz. İktisatEvim ile asgari ücretle ev alma artık çok kolay hale gelmiştir.

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Desteği

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman desteği bankacılık dışında bulunan bir yöntemdir. Banka kredisi için uygun kredi notu olmayan ve yüksek faiz oranlarından etkilenmek istemeyen kişilerin kolaylıkla başvurabildiği tasarrufa dayalı faizsiz finansman yöntemi, size uygun belirlenmiş taksit yöntemleri ile eve ulaşmanızı sağlamaktadır. Sizde İktisatEvim aracılığıyla en uygun taksitlerden birini seçerek ödeme seçenekleri avantajı ile ev sahibi olabilirsiniz.  

İktisatEvim İle Taksitli Ev Sahibi Olma Seçenekleri

İktisatEvim ile hayalinizdeki eve faizsiz ve peşinatsız ulaşabilirsiniz. Taksitle ev alma seçeneği sunan İktisatEvim, size en uygun ödeme yöntemlerinin oluşturulmasında ve en uygun evin bulunmasında yardımcı olmaktadır. Hayalinizde bulunan evlere belirli bir zaman içerisinde faiz ödemeden ya da peşinat verme zorunluluğu olmadan ulaşabilirsiniz. Sizde asgari ücretli bir aile olarak birikiminiz yoksa ve yüksek faizli konut kredilerinden çekmek istemiyorsanız, İktisatEvim’in sunduğu faizsiz ve peşinatsız ev alma yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir, iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca taksitle ev alma fırsatları için detaylı bilgiye sitemizden ve İKTİSATEVİM Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.