Arabaya Ne Kadar Kredi Çıkar?

Arabaya Ne Kadar Kredi Çıkar?

Araba almak isteyen kişiler, maddi destek almak için para biriktirme ya da uzun yıllar çalışmak yerine araba kredisi seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Araba kredisi, diğer bir ifade ile taşıt kredisi, araba almak için yeterli miktarda parası olmayan kişilerin, istedikleri araba hayaline kısa zamanda kavuşması için büyük bir fırsat yaratmaktadır. Peki, arabaya ne kadar kredi çıkar? Araba kredisi almak için nelere dikkat edilmelidir? 

Taşıt Kredisi İle Hayalinizdeki Arabaya Kısa Zamanda Kavuşun

Taşıt kredisi, araç almak isteyen ya da araç yenilemek isteyen kişilerin, gerekli birikimi olmadığında bankaya başvurarak bütçeye uygun kredi çekme yöntemini kullanılabilmektedir. Bütçenize uygun olarak belirlediğiniz araç kredisi ile size en uygun koşulları sağlayan bankanın, herhangi bir şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. 
Taşıt kredisi almak için şube yerine internet bankacılığını ya da telefon sms hattını kullanmanızı sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar arasında en uygun faizsiz araba kredisi oranlarını belirleyene başvuru yaparak, ihtiyacınız olan araca kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Peki, taşıt kredisi almak kolay ve avantajlı mıdır?   

Araba Kredisi Almak Avantajlı Mıdır?

Araba kredisi almak, kredi miktarı, kredi alınan bankanın sağladığı şartlar ve faiz oranı gibi etkenler ile avantajlı ya da dezavantajlı konuma gelebilmektedir. Bu noktada, kredi almak için avantajlı olup olmadığı konusunda belirlenen kararlar, araç kredisini çeken kişinin kendi vereceği bir karardır. 

Taşıt kredisi için ödenmesi planlanan kredi miktarları ise kredi çekilen dönem, faiz oranı ve aracın kendisinin fiyatı gibi etkenlerle değişiklik gösterebilmektedir. Bankalar tarafından verilen araç kredileri genel olarak belirli bir miktarı karşılamaktadır. Ancak bazı bankalar son dönemde %100’ü kapsayan araç kredisi imkanı da sunmaya başlamıştır.      

Sıfır Kilometre Yeni Araçlar İçin Taşıt Kredisi Seçenekleri

Araç almak isteyen bir kişi, sıfır kilometre yeni bir araç kredisi de verilmektedir. İkinci el araçlardan farklı olarak ele alınan bu kredi türlerinde, kredi almak istenilen bankaya başvuru yapılması gerekmektedir. Gelirlerin belgelenmesi, fatura, noter sayış sözleşmesi, tapu, kefil ve benzer belgeler ile bankaya başvuran kişiler, almak istedikleri oranda kredi alabilmektedir. Bazı bankalar, kefilsiz araba kredisi imkânı sağlayarak, yeni araç alacaklara destek olmaktadır.  

İkinci El Araçlar İçin Taşıt Kredisi Seçenekleri 

İkinci el taşıt almak isteyenler için her banka kendi kuralları ve seçenekleri doğrultusunda taşıt kredisi alabilir. Bankalar, araçların kasko bedeline göre hesaplama yaparak, kasko bedelinin belirli bir kısmını kredi olarak vermektedir. Belirlenen krediler bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle, ikinci el araç kredisi almak isteyen kişiler bankaların ne kadar kredi vereceğine dikkat etmelidir.  

Taşıt Kredisine Bankalar Cazip Teklifler Sunmaktadır? 

Taşıt kredisi almak isteyen bir kişi için peşinatsız araba kredisi, peşinatlı araba kredisi gibi bankalar tarafından verilen çeşitli cazip teklifleri değerlendirebilirler. Taşıt kredisi, ev kredisine göre çok daha hızlı ve kolay ilerleyen bir süreci içermektedir. Bu nedenle bankalar, kredi kapsamında dosya masrafı indirimi, faizsiz araba kredi seçenekleri ile de kredi almak isteyenlere fırsatlar sunmaktadır.   

Taşıt Kredisi Bankalara Göre Değişiklik Gösteriyor

Taşıt kredisi almak isteyen bir kişi ikinci el ya da sıfır kilometre yeni bir araç için bankaya kredi başvurusunda çeşitli şartları ve koşulları yerine getirmek zorundadır. Bu koşullar, bankadan bankaya değişiklik gösterdiği için, araç kredisi almak isteyen kişiler hangi bankadan kredi alacağına, bankaların şartları ve koşullarını değerlendirerek, ödeme konusunda en uygun seçeneklere sahip olan bankayı seçmelidir.