2020 Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı

2020 Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı

Her yıl iki taksitle ödenen emlak vergisinin ödemeleri Mayıs ayı itibari ile başladı. Emlak vergisinin ilk taksiti mayıs ayında ödenecek. İkinci taksit ise kasım ayında ödenmeye başlayacak.

Emlak Vergisi Ödemekten Kimler Muaf Olacak?

Emlak vergisi taşınmaz sahipleri tarafından her yıl iki taksitle ödenebiliyor. 2020 yılının emlak vergisi ödemeleri de mayıs ayı itibari ile başladı. Emlak vergisi Mayıs ayı boyunca ödenmeye devam edecek. Emlak vergisi ödemelerinin başlamasıyla kimlerin muaf olacağı da merak edilmeye başladı. 200 metrekareyi geçmemek şartıyla 2020 emlak vergisinden muaf olanlar;

  • Geliri olmadığını beyan eden kişiler
  • Sadece sosyal güvenlik kurumlarından aylık alanlar
  • Gaziler
  • Engelliler
  • Şehit yakınları
  • Dul ve yetimler

Emlak Vergisi Nasıl Ödeniyor?

Emlak vergisi Türkiye sınırları içinde gayrimenkul sahibi olanların her yıl düzenli olarak ödemesi gereken vergi. 2020 yılında ödemelerin ne zaman başlayacağı ve nasıl yapılacağı taşınmaz sahiplerinin sıkı takip ettiği konular arasında. Emlak vergileri her yıl düzenli olarak iki taksitle ödenebiliyor.

Emlak vergisi ödemeleri Mayıs ayı itibari ile başladı. Taşınmaz mal sahiplerinin ödediği emlak vergileri her yıl iki taksitle ödenebiliyor. Taksitli ödemelerin başladığı mayıs ayında vatandaşlar ödemelerini internetten kolaylıkla yapabiliyor. E-Belediye sistemleri ve E-Devlet sistemi üzerinden borçlarını öğrenen vatandaşlar vergi ödemelerini de yapabiliyor.

  • Emlak vergisi taşınmazın bağlı olduğu belediyelerin E-Belediye sistemlerine ödenebiliyor.
  • Taşınmazın bağlı olduğu belediyelerin banka şubelerine ödeme yapılabiliyor.
  • E-Devlet üzerinden de online olarak emlak vergisi ödemeleri yapılabilir.

Emlak Vergisi Borcu Nasıl Sorgulanır?

2020 emlak vergisi borcunu sorgulamak isteyen vatandaşlar E-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabilir. E-Devlet şifresi olan vatandaşlar İnternet Vergi Dairesi hizmeti ile borçlarını sorgulayabilir. Online olarak ödenecek borcu öğrenen vatandaşlar ödemelerini E-Devlet sistemi üzerinden de yapabilir.

2020 emlak vergisi ödemeleri ne zaman; Emlak vergisi ödemelerini mal sahipleri bu yıl Mayıs ayı itibari ile ödemeye başladı. Mayıs ayı boyunca ilk taksiti ödenecek olan emlak vergisi borcunun ikinci taksitleri 2020 yılı Kasım ayında başlayacak. Emlak vergisini ödemeyen vatandaşlara belirli faiz oranları uygulanıyor.

Emlak Vergisi Ödenmezse Ne Olur?

2020 emlak vergisi ödemeleri Mayıs ayı itibari ile başladı. Emlak vergisi taşınmaz mal sahiplerinin her yıl düzenli olarak ödemesi gereken vergiler arasında yer alıyor. Vatandaşlar vergilerini her yıl iki taksitle ödeyebiliyor. Taksitle ödeme yapacak vatandaşlar için Mayıs ve Kasım aylarında iki taksit ödemeleri alınıyor. Mayıs ayı ödemelerini yapmak ve borcunuzu öğrenmek için E-devlet sisteminin vergi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Emlak vergisi taşınmaz mal sahiplerinin her yıl düzenli olarak ödemeleri gereken vergilerden biri. Vergilerini tel seferde ödemeyen vatandaşlar için ilk taksit ödemeleri mayıs ayında başladı. Mayıs boyunca devam edecek ilk taksit ödemelerinin ikinci kasın ayında başlayacak. Emlak vergilerini ödemeyen vatandaşların borçlarına faiz uygulanıyor.